Wśród wszystkich kredytów hipotecznych na Polskim rynku na szczególną uwagę nie zasługuje tak naprawdę żaden z nich. Bo przecież nas, kredytobiorców szczególnie interesuje tylko jeden czynnik podczas zaciągania pierwszego kredytu na kupno domu lub mieszkania. Jest nim niewątpliwie cena kredytu (koszt), czyli de facto wysokość rat kredytu mieszkaniowego i okres spłaty.

Najkorzystniejszym kredytem dla większości z nas będzie zatem najtańszy kredyt hipoteczny, jak obecnie oferuje któryś z banków. A tutaj musimy pamiętać o fakcie, że oferta kredytów hipotecznych wcale nie zmienia się tak szybko, jak przedstawiają nam to same banki. To przecież w ich niezbitym interesie leży, byśmy my, zaciągający kredyty myśleli, że ich oferta jest niezwykle dynamiczna i dostosowuje się do każdej najmniejszej zmiany na rynku nieruchomości lub na rynku walutowym.

Gdzie zatem zaciągniemy kredyt mieszkaniowy najkorzystniej?

Nie miałoby sensu pisanie tego artykułu, gdybyśmy mieli podać Wam prostą odpowiedź z nazwą konkretnego banku (lub najlepiej konkretnego kredytu hipotecznego). Mamy jednak niezawodne rozwiązanie dla kredytobiorców.

Najkorzystniejsze kredyty hipoteczne zawsze znajdują się w ofercie zarówno bezpośrednio w placówce banku lub jego internetowym oddziale. W tym wyborze pomoże nam porównywarka kredytów hipotecznych – najlepszebanki.com.

Pomocy również możemy szukać u tzw. doradców kredytowych. Mamy ich w Polsce co najmniej kilku (a przynajmniej takich liczących się na rynku i posiadających w ofercie kredyty hipoteczne wszystkich banków).

Do najpopularniejszych firm doradzających kredyty hipoteczne należą:

Expander

Open Finance

PDK Fiolet

Dom Kredytowy NOTUS

W naszej opinii najszybciej i najsprawniej działa Expander oraz Open Finance. O ile obie te firmy pomogą nam w doborze kredytu zupełnie bezpłatnie i bez zobowiązań do zaciągania konkretnego kredytu, to musimy wziąć pod uwagę bliskość placówek doradców kredytowych, by zarówno dojazd jak i czas spotkania z doradcą był dla nas korzystny.

Na szczęście Expander i Open Finance mają placówki w każdym większym mieście i spotkanie możemy umówić telefonicznie zupełnie za darmo. Zostanie nam przedstawiona oferta kredytów najkorzystniejszych w naszej sytuacji finansowej.

Dlaczego ważny jest dobór kredytu do naszych zarobków?

Nie tylko wysokość zarobków, ale także okres zatrudnienia, miejsce obecnego zamieszkania i wiele innych czynników wpływa na wybór najkorzystniejszego kredytu hipotecznego. Żaden kalkulator kredytowy, ani spotkanie z jednym tylko bankiem nie umożliwi nam pełnej analizy naszej sytuacji. Dlatego niezwykle ważne jest, by naszą sytuację określić jak najdokładniej.

Doradca wprowadzi wszystkie nasze dane do systemu porównywania kredytów, a ten dobierze kredyt najkorzystniejszy dla naszej konkretnej sytuacji. Zachęcamy zatem do korzystania z tej opcji.